О георгиевской ленточкеУже в третий раз накануне 9 мая украинские националисты, борющиеся с памятью народа Украины и с памятью тех, кто их победил в 1945 году, пытаются доказать, что георгиевская ленточка была связана с Великой Победой уже после войны.

Уверен, что они не станут слушать моих аргументов, а потому я им предложу посетить музей Великой Отечественной Войны в Киеве, где им расскажут, что:

"Мало кто разбирается в истории и знает, что георгиевская лента – это лента Первой мировой войны. Тогда были георгиевские кресты и георгиевские награды, например одну из них получил Ковпак. В 1941 году, во время боев за Москву, ввели почетное звание гвардейский, которое получили первые 4 дивизии, отличившиеся в обороне столицы СССР. Гвардейская лента стала появляться на боевых знаменах, а после введения знака отличия на флоте - и на бескозырках матросов. Ее мы убрать не можем, потому что это страница истории, войны, и не рассказывать о ней невозможно"

(сотрудник музея Виталий Гедзь).

А вот нацистские символы, вроде штандартов полка «Азов», были на Параде Победы только один раз в 1945 году. Когда их бросали к подножью Мавзолея в Москве.

Во второй раз они появились на Украине, после переворота 2014 года. Именно поэтому я считаю свою Родину оккупированной.

П.С. И мне на самом деле не важно, что это доморощенные оккупанты. В гибридных войнах иногда такое бывает.

Метки:
Подписаться на Telegram канал yurasumy
promo yurasumy май 8, 2016 14:11 24
Buy for 300 tokens
Теперь здесь будут размещаться мои видеозаписи: https://www.youtube.com/channel/UCSQSxUJb4zH1SEpzNerSLLg Мой старый аккаунт в Мордокниге не работает и уже окончательно. Этот аккаунт теперь будет рабочим https://www.facebook.com/profile.php?id=100012191972251 Он будет своеобразным зеркалом…
юра суми, ну так правильно ті українські націоналісти вважають. бо й у 1943, й 1945 роках (а не в 2005) проводилася дуже чітка різниця між георгіївською і гвардійською стрічкою. після того, як більшовики наприкінці 1917 року заборонили всі царські нагороди, включаючи георгіївські, попробували б ви в 1941 начепити георгіївського хреста. і якщо у 1945 році у тих, хто воював поряд з совєтським нагородами з'являються і георгіївські хрести, отримані в першу світову, то це лише тому, що смерш чи мгб заплющило очі (привід: у першу і в другу світові війни били все тих же німців), офіційно ж заборона на георгіївську символіку так до кінця союзу знята й не була. тому, хоча гвардійська стрічка об'єктивно була модифікацією георгіївської в совєтських умовах, стрічку до ордена слави в 1943 році назвати георгіївською було принципово неможливо, бо інакше за вами заплакала б колима. тут вся справа у тогочасному СПРИЙНЯТТІ. чому в 2005 році наші з іншими путіністами так легко сплутали гвардійську з георгіївською стрічки? та тому, що ідеологічний момент вимагав, треба було негайно конструювати міф про безперервну тяглість непереможної расєйської зброї, а для цього потрібно було всього-навсього трішки брехнути на смисли. тим більше, що ті з реальних ветеранів, хто чітко розрізняв георгіївську й гвардійську символіку вже відійшли в кращі світи і якихось масових протестів не передбачалося. тому це дуже показово, що в 2005 році георгіївську стрічку як символ великої вітчизняної придумала саме соплива молодь. бо вони не знали реальної історії 1943 чи 45. та їм і не треба знати. смислова підміна справді невеличка: назви гвардійську георгіївською та й справі кінець. тільки весь прикол у тому, що в тих первинних РЕАЛІЯХ Другої світової георгіївська символіка чітко обслуговувала інтереси тих російських військових формувань, які перебували у складі сс і вермахту і для яких ця війна була другою громадянською. якщо цього моменту не помітити (а не помітити його можуть сучасники-недоучки, люди без знань і досвіду АВТЕТИКИ другої світової), то все нормальненько, все міфічненько: велика вітчизняна - чергова ланка в безперервному ланцюгу расєйських перемог, символізованих св. георгієм.

Edited at 2016-05-09 11:09 (UTC)
я ж уже вище пояснив вам, чому після другої світової війни не переслідували за носіння георгіївських орденів, здобутих у першу світову війну (але не в складі денікінської армії, армії колчака чи русскава корпуса). читайте уважніше.

Edited at 2016-05-09 12:44 (UTC)